Каква куќа можете да си купите за 300.000 евра во различни делови од светот?

Каква куќа можете да си купите за 300.000 евра во различни делови од светот?

Многумина од нас се интересираат како живеат луѓето во останатите делови од светот. Некогаш се случува, некои луѓе толку многу да се вљубат во местото каде што поминале прекрасен одмор, по што одлучуваат да се преселат таму. Секако, поголемиот дел од нас можат само да си фантазираат дека би се преселиле на местото од соништата, но кој вели дека има нешто лошо понекогаш да си го замислите животот на некое сосема друго место, во друга земја? Еве каква куќа можете да си купите на неколку различни локации ширум светот за цена од околу 300.000 евра.

1. Мантихарју, Финска (269,000 евра)

(1) Каква куќа може да си купите за 300.000 евра во различни делови од светот?

Локација: Брегот на езерото Калавеси

Кабина со камин, голема тераса, 2 спални, 1 бања, кујна и дневна соба, сауна и гаража.

2. Санторини, Грција (260,000 евра)

(2) Каква куќа може да си купите за 300.000 евра во различни делови од светот?

Локација: Село Емборио

1 спална, 1 бања, кујна и трпезарија, одвоена туш кабина, поглед кон Егејско Море и планините, прекрасна за оние кои ја сакаат архитектурата на Кикладите.

3. Сосуа, Доминиканска Република (261,285 евра)

(3) Каква куќа може да си купите за 300.000 евра во различни делови од светот?

Локација: Луксузна населба на 300 метри од морето

3 спални, 3 бањи, голема кујна и дневна соба, одвоена соблекувална и просторија за перење, централизиран систем за разладување, базен, градина, паркинг.

4. Санкт Петербург, Русија (269,275 евра)

(4) Каква куќа може да си купите за 300.000 евра во различни делови од светот?

Локација: Областа Петродвотсови, село Стрелна

3 спални, дневна соба, бања, соба за облека, два балкона, базен на приземјето, во близина на Финскиот залив.

5. Лагос, Португалија (250,000 евра)

(5) Каква куќа може да си купите за 300.000 евра во различни делови од светот?

Локација: Туристичкиот град Праиа де Луз

2 спални, една бања, ролетни на струја, вградени современи електрични апарати, тераса со поглед на Атлантскиот Океан и на градот.

6. Натал, Бразил (274,155 евра)

(6) Каква куќа може да си купите за 300.000 евра во различни делови од светот?

Локација: Рио Гранде де Норте

4 спални, 4 бањи, 4 соби, соба со ТВ, место за скара, затворена заедница од 16 куќи.

7. Лецено, Италија (270,000 евра)

Каква куќа можете да си купите за 300.000 евра во различни делови од светот?

Локација: Брегот на езерото Комо

Студио, тераса со поглед на езерото, планините и островот Изола, внатрешна декорација од природен камен и дрво, базен и тревник.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар