Како звучите кога вежбате првпат после подолг период?

Сите знаеме дека спортот е одлична, здрава навика, но како резултат на мрза и недостаток на време, сè почесто ја одложуваме таа потреба на нашето тело. Кога конечно ќе се наканиме да повежбаме, првиот пат е секогаш најтешко, а звуците кои ги испуштаме додека се мачиме да се свиткаме, воопшто не се разликуваат од звуците кои ги прави ова бебе мрзливец, додека се качува по шипки.

Како звучите кога вежбате првпат после подолг период?
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. boka Reply

    душа

Остави коментар