Како маж може да усреќи една жена? А обратно?

Како маж може да усреќи една жена? А обратно?

Конечно е откриена формулата која дефинитивно утврдува што прави идеална жена, а што идеален маж за да го усреќи својот партнер. Па, останува сами да процените дали сте дораснати за тој предизвик.

Како маж може да усреќи една жена? А обратно?

Како да усреќите жена:

1. Бидете добар пријател
2. Бидете одличен партнер
3. Бидете совршен љубовник
4. Бидете ѝ брат
5. Бидете ѝ господар
6. Гответе вкусна храна
7. Разбирајте се во електрика
8. Разбирајте се во водоводски работи
9. Разбирајте се во механичарски работи
10. Разбирајте се во столарски работи
11. Бидете ѝ стилист
12. Бидете ѝ декоратер
13. Бидете ѝ сексолог
14. Бидете ѝ гинеколог
15. Бидете ѝ психолог
16. Слушајте ја
17. Бидете ѝ организатор
18. Бидете добар татко
19. Бидете чист и уреден
20. Бидете сочувствителен
21. Бидете топол
22. Бидете мачо
23. Бидете атлетски граден
24. Бидете висок
25. Бидете интелигентен
26. Бидете внимателен
27. Бидете духовит
28. Бидете молчалив
29. Бидете нежен
30. Бидете мистериозен
31. Бидете креативен
32. Бидете јак
33. Бидете полн со разбирање
34. Бидете толерантен
35. Бидете мудар
36. Бидете амбициозен
37. Бидете способен
38. Бидете храбар
39. Бидете одлучен
40. Бидете самоиницијативен
41. Бидете спонтан
42. Бидете искрен
43. Бидете ѝ потпора во животот
44. Бидете страстен

Не заборавајте и:

45. редовно да ѝ давате комплименти
46. да обожавате шопинг
47. секогаш да ја зборувате вистината
48. понекогаш да лажете („не си дебела“)
49. да бидете богат
50. да не ѝ досадувате
51. да не гледате во други жени

Покрај ова, морате и да:

52. ѝ обрнувате внимание и да не очекувате ништо за возврат
53. ѝ оставите време за нејзе
54. ѝ оставите простор и да не ја прашувате каде е

Најважно:

55. Апсолутно никогаш да не заборавите кога ѝ е роденден, кога ви е годишнина, што сте се договориле и да не заборавите ни збор што таа некогаш го кажала.

Како да усреќите маж:

1. Појавете се гола
2. Понесете алкохол

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. KraviTz Reply

  Леле шо стана работава ….. па шо ги направивте жениве ….

 2. Drama queen Reply

  Глупости, пола од ова не е точно…

 3. 123 Reply

  нема потреба да сака шопинг хаха :)) … меѓутоа што ги направивте маживе…аии хахаха

 4. Име Reply

  ma nemoj da me je*es :-))))))

 5. Goca Reply

  ami kako ne gola i alkohol ko ke e taka site zeni ke odat goli . ako odis gola ke te narecat k…a ako se pokazes so alkohol ke te narecat alkoholicarka . taka da ni tie dve raboti ne se tocni za da go zadovolat na maz posto ni mazot ne znae sto saka !

 6. reni Reply

  goca kolku bukvalno si sfatila se . Pa statijava e za da ne nasmee i vo lice da ni kaze nam zenite kolku sme kompleksni sustestva, kolku golemi pobaruvacki imame vo odnos na mazite i kako stalno nesto ni fali. A mazot saka dobar seks, hrana, pametna devojka, no po malku i otkacena,hrabra da prezema samoinicijativa. toa e toa, to make a long story short.

 7. Goca Reply

  e reni koga ke ja najdat pametnata zena ili devojka i togas pak ke ja izneveruvat so ku*va haha

 8. Gige Reply

  reni ae ako si zensko podetalno info , bash mi se svijga kao razmisluvas :PPPP

 9. renata Reply

  Pa Goca ako razmisluvas taka,podobro nikogas ne se vpustaj vo bilo kakva vrska. Vazno e da sakas nekogo i da se cuvstvuvas ziva pokraj istiot. A srceto i koga e skrseno, ke najde nacin i ponatamu da saka.

 10. алоха Reply

  Феминизам

 11. Olivera Reply

  Ne znam vie sto mislite ama gorenavedenoto e sosema tocno

Остави коментар