Како кучето станало најдобар пријател на човекот?

Едноставно стрипче кое прикажува интересна верзија на приказната за тоа како кучето и човекот станале најдобри пријатели.

Како кучето станало најдобар пријател на човекот

Значи да расчистиме... Вие ќе нè храните, чистите, ќе ни ги купувате сите работи кои ни требаат, дури и би чистеле зад нас доколку вршиме нужда на јавно место?

Како кучето станало најдобар пријател на човекот

Како кучето станало најдобар пријател на човекот

Да. Можеме да бидеме најдобри пријатели.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар