Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

Сè уште се дебатира на темата кој го измислил микроскопот. Но, она во коешто се согласуваат сите е дека оваа направа ни ги отвори портите кон за нас непознат свет. Погледнете како изгледаат разните органи на човечкото тело под микроскоп.

1. Јазик

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

2. Коска

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

3. Тенко црево

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

4. Срце

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

5. Кожа

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

6. Очи (ретина)

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

7. Здрави бели дробови

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

8. Бели дробови со рак

Како изгледаат органите и процесите во нашето тело под микроскоп?

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар