Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот?

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот?

Полната Месечина е третата и претпоследна фаза од месечевите мени при која Месечината е видлива во текот на целата ноќ. Погледнете како изгледа полната Месечина фотографирана во различни делови од светот.

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Париз, Франција

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Атина, Грција

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Вашингтон, САД

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Рио де Жанеиро, Бразил

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Торино, Италија

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Истанбул, Турција

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Москва, Русија

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Лондон, Англија

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Алјаска

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Индија

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Сиднеј, Австралија

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Кејптаун, Африка

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Антарктик

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Гиза, Египет

Како изгледа полната Месечина во различни делови од светот

Барселона, ШпанијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар