Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?

Aвтор: Елена Јошеска

Без разлика дали го гледаме од врвот на планината, од песочната плажа, низ дрвјата во шумата, зад поларните глечери или од дините во пустината, изгревањето на сонцето се случува секој ден. Но, колку често навистина го гледаме изгрејсонцето? Еве неколку прекрасни фотографии кои го прикажуваат изгрејсонцето во различни делови од светот.Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?Како изгледа изгрејсонцето во различни делови од светот?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар