Како функционира стресот?

Одговорот лежи во следното кусо стрипче. 🙂

Како функционира стресот?

1. Ах! Премногу сум под стрес. Треба да се обидам да се релаксирам, така што ќе работам помалку.
2. О Боже. Па јас не правам ништо со мојот живот. Мора да правам повеќе.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар