Како да направите лампиони во форма на 3Д снегулки?

Без разлика што елката ви веќе е накитена, можеби нацртавте и по некоја снегулка на прозорците со сапун, сепак со секој мал вложен напор во нова и уникатна празнична декорација, вашиот дом ќе ви биде благодарен за атмосферата која сте ја создале.

(1) kako da napravite lampioni vo forma na 3D snegulki-kafepauza.mk

Во овој кус туторијал, погледнете чекор по чекор како да направите симпатични 3Д лампиони од филц. Имајте на ум дека колку подебели парчиња филц користите, толку повеќе украсот ќе го задржи својот облик.

Потребни материјали:
  • Неколку парчиња филц во различна боја
  • Ножици
  • Линијар
  • Моливче за бележење на материјалот
  • Игла и конец
  • Топче од филц или покрупна мониста (по избор)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар