Како би изгледал станот на Моника од „Пријатели“ во 2018 година?

Со текот на времето, доколку продолжеше да се емитува култната серија „Пријатели“ (Friends), станот на Моника сигурно ќе претрпеше одредени промени или пак целосно реновирање, но и прифаќање на модерните технологии. Тим од дизајнери на ентериери се обидел да направи реконструкција на овој популарен стан, вклучувајќи и идеја како би изгледал ако Моника и Чендлер останеа да живеат таму, но и како другите пријатели би го реновирале.

Како би изгледал станот на Моника од „Пријатели“ во 2018 година?

На пример, влезната врата би останала виолетова, додека остатокот од ѕидовите ќе биде обоен во понеутрална боја. Моника би обрнала особено внимание на кујната, со оглед на тоа што и самата е готвачка. Во дневната соба мебелот ќе биде променет со поминималистички и помодерен дизајн, а секако, неизоставен дел е и телевизорот со рамен екран.

Како би изгледал станот на Моника од „Пријатели“ во 2018 година? Како би изгледал станот на Моника од „Пријатели“ во 2018 година? Како би изгледал станот на Моника од „Пријатели“ во 2018 година?

Доколку пак, Речјел се вселеше во овој стан, таа ќе негуваше модерен изглед со помалку, но повпечатливи детали.

Како би изгледал станот на Моника од „Пријатели“ во 2018 година? Како би изгледал станот на Моника од „Пријатели“ во 2018 година?

Од друга страна пак, Џои би создал свој уникатен дом со модерни елементи, типичен за неговиот начин на живот, едноставно, но со многу стил.

Како би изгледал станот на Моника од „Пријатели“ во 2018 година? Како би изгледал станот на Моника од „Пријатели“ во 2018 година?

Потсетете се и на овие незаборавни реплики од серијата „Пријатели“ кои ќе ве вратат во старите и добри времиња.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Голем љубител на „Star Wars“ и трилер-романи. И многу сакам мачки!

Поврзани содржини

Остави коментар