Изберете врата и дознајте што најмногу посакувате во новата 2017-та година

Изберете врата и дознајте што најмногу посакувате во новата 2017-та година

Изберете ја вратата која најмногу ви привлекува внимание и откријте во која област од животот ве очекуваат позитивни промени – дали тоа е љубовта, работата или можеби здравјето?

Која врата би ја избрале? Не размислувајте многу!

1-izberete-vrata-doznajte-shto-najmnogu-posakuvate-vo-novata-2017-ta-godina-www.kafepauza.mk_

 • Врата број 1

  Финансии

  Во 2017-та година ќе ви се укаже прилика за долготрајна финансиска заработка. Во мај ќе можете да очекувате некоја голема промена во кариерата која ќе ви обезбеди уште повеќе пари – можеби се работи за нова работа, унапредување или поголема плата.

  Исто така, ќе пронајдете и нови начини за вложување пари во својата иднина. За оние кои имаат финансиски проблеми или долгови – следната година ќе биде многу подобра, а долговите ќе се намалат или ќе исчезнат.

 • Врата број 2

  Љубов

  Следната година за вас ќе биде еден вид прочистување. Драматично ќе ги подобрите љубовните односи или оние поврзани со семејството и пријателите. Но, пред сè ќе се излечите себеси, односни ќе се посветите себеси.

  Соочете се со своите стравови, тешкотии и нездрави навики на однесување. Ќе успеете тоа да го решите и ќе се помирите со некои работи. Ве чекаат мирни и складни односи повеќе од кога било.

 • Врата број 3

  Здравје

  Ќе бидете во најдобра форма од кога било досега. Ќе се чувствувате фантастично, полни со енергија и со бистар ум. Во 2017-та година ве очекуваат многу активности. Можеби ќе возите велосипед, ќе одите на прошетки низ природа, ќе имате поголема интимност со партнерот.

  Ќе го слушате вашето тело и ќе знаете што му треба, а што му смета. Ќе може да се каже дека ќе почнете да го третирате како храм – со почит. Како резултат на сето тоа ве очекува многу здравје и долговечна иднина.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

 1. jas Reply

  mi gi procita mislite!!!!!

Остави коментар