Истражувањата покажуваат на кој датум мажите најмногу изневеруваат: Овој ден е многу блиску!

Истражувањата покажуваат на кој датум мажите најмногу изневеруваат: Овој ден е многу блиску!

Едно неодамнешно истражување кое опфаќало личности кои изневерувале и кои се гордееле со тоа, открива во кој ден тие се најмногу расположени да ги изневеруваат своите партнерки. Можете ли да погодите кој е тој ден?

Истражувањата покажуваат на кој датум мажите најмногу изневеруваат. Станува збор за еден ден до кој сме многу блиску!

Станува збор за 9-ти јануари, поточно вториот понеделник во новата година. Gledeen, веб-сајт кој има преку 3,3 милиони членови кои се подготвени да изневеруваат, открил дека нивната активност токму во овој период од годината расте најмногу.

„Исто така 11-ти јануари е датум кога регистрацијата на нашиот сајт се зголемува за 320 проценти“, вели еден од основачите на веб-сајтот.

Истражувањето опфатило 13.000 членови на овој сајт, а на прашањето дали ќе бидат активни и на почетокот на оваа година, дури 71 проценти од нив одговориле потврдно. Кога биле прашани за причината, дури 52 проценти од нив одговориле затоа што сакаат да ја „вратат својата слобода после празниците“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар