Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Луѓето кои пијат кафе повеќе уживаат во сексот и почесто го имаат од оние кои не пијат.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Луѓето кои пишуваат со десна рака најчесто ја џвакаат храната на десна страна, а леваците џвакаат на лева.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Возможно е да не плачете додека лупите кромид, доколку истовремено џвакате и мастика.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Сокот од боровинки ја зајакнува меморијата.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Зеницата на окото се проширува за 45% кога гледаме во нешто кое ни се допаѓа.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Децата на шест годишна возраст се смеат просечно по 300 пати на ден, а возрасните само 13 пати.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Луѓето и делфините се единствени суштества кои имаат секс за задоволство.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Морските ѕвезди немаат мозок

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Повеќе калории се убиваат во текот на спиењето, одошто при гледањето телевизија.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Прв производ кој имал бар код се мастиките Вриглис.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Венера е единствената планета која ротира во насока на стрелките на часовникот.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Консумирањето јаболко наутро има поголем ефект во освестувањето од кафето.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Прашината во вашиот дом во најголем дел се создава од мртвите ткива на кожата.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Сите досегашни американски претседатели носеле очила за гледање, само некои од нив не сакале да бидат видени со нив во јавност.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Волт Дизни се плашел од глувци.

Интересни факти кои ќе ве насмеат и изненадат #1

Прочитајте го и вториот дел.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. laura Reply

    Toa za kromidot e vistina

Остави коментар