Инспиративни мантри кои треба да си ги повторувате секој ден иако се клише

Инспиративни мантри кои треба да си ги повторувате секој ден иако се клише

Сигурно ви е веќе смачено од сите тие инспиративни цитати со кои е преплавен Интернетот и кои би требало да ви го подобрат расположението. Но, работите кои се клише, не се клише без причина. Понекогаш кога ни недостасува мотивација или имаме лош ден, повторувањето на некоја мантра навистина може да помогне.

Инспиративни мантри кои треба да си ги повторувате секој ден иако се клише

Пред целосно да се препуштите на вашиот скептицизам, обидете се да го пронајдете цитатот кој совршено ја отсликува вашата моментална ситуација и дозволете му да ве инспирира. Ова се 9-те изреки кои можат да ви го дадат потребниот ентузијазам кога ви е најмногу потребен…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар