Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Велат дека патувањето е единствената работа која ја плаќаме, а нè прави побогати. Потопувањето во различни култури, запознавањето нови луѓе, сведочењето на убавината на природата – сите овие нешта се бесценети.

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Како и да е, понекогаш часовите поминати во патување од една до друга дестинација можат да бидат навистина мачни и непријатни. На моменти ни недостига нашиот дом и сите удобности кој тој ни ги нуди, како што се топлиот туш и домашно зготвената храна. Па, како да го добиеме најдоброто од двата света, односно како да се чувствуваме како дома, а да доживуваме бескрајни авантури? Одговорот е едноставен – патување со комбе.

Луѓето кои обожаваат да патуваат на подолги релации го претпочитаат ваквото патување. Старото комбе го претвораат во мала куќичка на четири тркала, која има удобен кревет, кујна, па дури и импровизиран туш. Сите овие нешта овозможуваат целосно уживање за време на патувањето.

Погледнете ги овие неверојатни фотографии од прекрасните планини, пустини и плажи, направени од задната врата на комбињата. Вистинска инспирација за вашето следно патување!

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

Инспиративната убавина на патувањето со комбе

А дознајте и што кажува за вас начинот на којшто сакате да патувате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Книжевничка која би живеела во приказна на Харуки Мураками, во режија на Вес Андерсон, со саундтрак на The Smiths.

Поврзани содржини

Остави коментар