Индија – земја на контрасти

Следното видео, направено од француско-корејскиот видео продуцент Пјер Ожерон, на едноставен и лесно разбирлив начин ја прикажува Индија како земја на контрасти. Префрлајќи се од модерните урбани квартови во сиромашните и нечисти предградија, Ожерон не пропушта да ни ги покаже сите делчиња кои се неопходни за во нашата глава да си формираме мозаик со вистинската слика за оваа земја. Видеото е снимано во Мумбаи и Бангалор, а е придружено и со индиска музика која заедно со сликите може целосно да ве префрли во егзотичната Индија.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар