Игра на неделата: Крадецот Боб

„Крадецот Боб“ е интересна логичка игра со која одлично ќе се забавувате во вашето слободно време. Имено, Боб е момче кое уште од најрана возраст му се восхитува на Робин Худ и веднаш си ја зацртува својата животна мисија. Тој решава да им помага на сиромашните и да се бори против мафијата и корумпираните.Игра на неделата: Крадецот БобИзвршувајќи ја мисијата, ќе се соочувате со разни препреки за да дојдете до потребните материјали, а ќе треба да внимавате на камери, роботи и аларми, за да не бидете фатени. Играта се игра на стрелките од тастатурата, а дополнителни упатства ќе добивате во нејзиниот тек. Уживајте…

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар