И суперхероите имаат лоши денови

И суперхероите имаат лоши денови

Сите имаат лоши денови, па и оние со натприродни моќи. Барем така зборува кусата анимација „Disassembled“ на Junaid Chundrigar. Во неа, секојдневието на суперхероите не е ништо поразлично од она на обичните смртници. Анимацијата е инспирирана од ликовите на Марвел комикс и по сè изгледа од личните незгоди на Чандригар.И суперхероите имаат лоши деновиПогледнете како „неуништливите“ се справуваат со секојдневните проблеми. Ќе откриете уште една моќ за која можеби не сте знаеле дека ја поседуваат, а тоа е да ве насмеат. Уште ако станале на лева нога… 🙂Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар