Графити бар – институција во Глазгов

Графити бар – институција во Глазгов

Барот „Соба“ важи за институција во Глазгов. Опстојува веќе дванаесет години, а својата добра репутација ја заработил благодарение на уникатниот ентериер, вкусната храна и одличните забави.Графити бар – институција во ГлазговЕдинственоста на амбиентот во „Соба“ доаѓа од ѕидовите кои се исцртани со графити. Несекојдневната колоритна атмосфера веројатно ја прави одличната азиска кујна повкусна и е причина повеќе за да се посетат предклубските забави кои ги организира домаќинот. Ако некогаш патот ве носи во Глазгов, има два исти барови „Соба“, едниот на Баерс Роуд, а другиот на Мичел Лејн.Графити бар – институција во ГлазговГрафити бар – институција во ГлазговГрафити бар – институција во ГлазговГрафити бар – институција во ГлазговГрафити бар – институција во ГлазговГрафити бар – институција во ГлазговГрафити бар – институција во ГлазговГрафити бар – институција во Глазгов


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар