Гладен гуштер лови бубачки на смартфон

Автор: Весна Јовановска

Гуштер игра на мобилниот телефон на неговиот сопственик. Лови виртуелни бубачки, со надеж дека ќе вкуси од нив. Правилата на играта се да ги убие мравките, но да ги избегнува пчелите. Може да се рече дека умешно се придржува кон нив.Гладен гуштер лови бубачки на смартфонСо неговите залудни обиди да се наслади, кои делуваат и по малку разочарувачки, ова гуштерче стана хит на интернет.

После ова видео, би му дозволиле ли на домашното милениче да игра со вашиот мобилен телефон или се плашите дека ќе собори некој од рекордите што веќе сте ги поставиле? 🙂
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар