Фотографии „уништени“ од животни

Фотографии „уништени“ од животни

Фотографиите што ќе ги погледнете сега се на некој начин „уништени“ од разни видови животни. Сепак, „уништени“ е силен збор за овие интересни и слатки животинки кои не сакајќи влегле во кадарот. Ви нудиме листа на најинтересните фотобомби кои ги најдовме на нет. 🙂

Фотографии „уништени“ од животни

Автопортрет на мачка

Фотографии „уништени“ од животни

Мачката пречи во позадина

Фотографии „уништени“ од животни

„Уништена“ фотографија на туристи во Мачу Пикчу

Фотографии „уништени“ од животни

Пудлица на погрешно место во погрешно време 🙂

Фотографии „уништени“ од животни

Подводни бакнежи

Фотографии „уништени“ од животни

Њујорк???

Фотографии „уништени“ од животни

На улиците на Памплона во Шпанија

Фотографии „уништени“ од животни

Свадбена лама

Фотографии „уништени“ од животни

Среќниот нилски коњ

Фотографии „уништени“ од животни

Насмеаната фока меѓу јато пингвини

Фотографии „уништени“ од животни

Големата бела ајкула

Фотографии „уништени“ од животни

Познатите италијански гулаби

Фотографии „уништени“ од животни

„Рибина глава“ – Ко Тао, Тајланд

Фотографии „уништени“ од животни

Одеднаш! Фока!

Фотографии „уништени“ од животни

За крај: најпознатиот автопортрет на верверицаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. Мирна Reply

    Некои од фотографиите се токму наменети за да биде животното фатено во кадар :))

Остави коментар