Фотографии од мачки како се истегнуваат што ќе ве насмеат до солзи

Фотографии од мачки како се истегнуваат што ќе ве насмеат до солзи

Мачките се можеби најфлексибилните животни што постојат, а тоа значи дека можат да ви бидат одлични партнери за вежбање јога! Понекогаш нивните пози се толку смешни што мора да се овековечат со фотографија. Така, твитерџијата од Јапонија познат како Mttkmsan решил да објави фотографија од мачката на неговиот сосед која заспала на грб и се истегнала целосно опуштена.

Фотографии од мачки како се тегнат што ќе ве насмеат до солзи

Овој твит, каде што мачката изгледа мошне долго, набрзо добила одговори од други корисници на Твитер кои ги фотографирале нивните мачки во слични пози. Фотографиите биле толку урнебесни што ова набрзо прераснало во тренд и сега сите ги објавуваат истегнатите пози на нивните мачки. Погледнете ги следниве фотографии од мачки како се истегнуваат, а доколку и вие чувате мачка, не двоумете се дали да објавите фотографија и од неа и придружете се на оваа „иницијатива“…

Фотографии од мачки како се тегнат што ќе ве насмеат до солзи

Фотографии од мачки како се тегнат што ќе ве насмеат до солзи

Фотографии од мачки како се тегнат што ќе ве насмеат до солзи

Фотографии од мачки како се тегнат што ќе ве насмеат до солзи

Фотографии од мачки како се тегнат што ќе ве насмеат до солзи

Фотографии од мачки како се тегнат што ќе ве насмеат до солзи

Продолжете на следната страница за останатите смешни фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар