Фотографии кои докажуваат дека Дубаи е најлудиот град во светот

Дубаи е еден од седумте членови на Обединетите Арапски Емирати. Животот таму се врти само околу луксуз и ексцентричност. За само 30 години, старото рибарско село се претвори во најбогатиот и најневеројатниот град во светот. Постојат многу интересни приказни поврзани со грандиозната архитектура и лудиот начин на живот. Погледнете ги следниве фотографии кои ќе ви покажат зошто зборовите „Дубаи“ и „луксуз“ слободно можеме да ги сметаме за синоними…

Вака ќе изгледа Дубаи од птичја перспектива во блиска иднина

Фотографии кои докажуваат дека Дубаи е најлудиот град во светот

Необичниот изглед се должи на специјалната технологија што ја користи градот за да создаде вештачки острови

Фотографии кои докажуваат дека Дубаи е најлудиот град во светот

Крајниот резултат изгледа вака

Фотографии кои докажуваат дека Дубаи е најлудиот град во светот

Фотографии кои докажуваат дека Дубаи е најлудиот град во светот

Но, морето е само една од многуте туристички атракции – Дубаи ви нуди можност да живеете и меѓу облаците

Фотографии кои докажуваат дека Дубаи е најлудиот град во светот

Фотографии кои докажуваат дека Дубаи е најлудиот град во светот

Фотографии кои докажуваат дека Дубаи е најлудиот град во светот

Сте виделе ли поневеројатно место за живеење од ова?

Фотографии кои докажуваат дека Дубаи е најлудиот град во светот

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар