Фантастично добра реклама за брза пошта

Во денешно време клучот за успешна реклама се наоѓа во константното барање свежи методи за креативно претставување на некој продукт или бренд. Иако често, особено во нашава земја, таквите обиди завршуваат со иритирачка и безвкусна реклама, постојат исклучоци на кои треба да им се подаде рака за добро завршената работа.Фантастично добра реклама за брза пошта Една од овие супер интересни и забавувачки реклами е онаа на „FedEx Canada“. На оваа реклама е претставен процесот на испраќање пратка од Монтреал до Мајами, во домино стил.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар