Фантастичните летечки книги на господин Морис Лесмор

Морис Лесмор e главниот јунак во овој краток анимиран филм. Тој е човек чија најголема страст се книгите, а по една голема бура ќе одлета во земја на чудата каде што тие се живи суштества кои можат да комуницираат со него. Иако тој не го разбира новиот свет во кој живее, сепак ужива помеѓу книгите, а ништо повеќе и не му е потребно.

Фантастичните летечки книги на господин Морис Лесмор

Филмот е дело на Вилијам Џојс и Брендон Олденбург. Тој е еден од петте филмови номинирани за Оскар во категоријата Најдобар краток анимиран филм.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Nikola Reply

    Sledniot pat probaj so sto pokratka recenzija

    • Кафе пауза Reply

      Не е рецензија. Кратко претставување за краток филм 🙂

Остави коментар