Фантастични слики од потонатиот Титаник

Фантастични слики од потонатиот Титаник

Наредниот месец, поточно на 14 април ќе се одбележат 100 години од катастрофалната несреќа на бродот Титаник. За да го одбележат овој јубилеј „National Geographic“ објавија нови слики од потонатиот брод на дното на Атлантскиот океан.Фантастични слики од потонатиот ТитаникТитаник потона откако удри во санта мраз доцна во ноќта на 14 април, а на повикот за помош првиот брод кој пристигнал бил Карпатија, 4 часа покасно. Од 2.223 патници и членови на екипажот, преживеале само 706 луѓе. Погинале 1.517 луѓе од кои 1.360 мажи и 157 жени и деца. Потонатиот брод го пронашле Жан-Луи Мишел и Роберт Балард во 1985 година.Фантастични слики од потонатиот ТитаникФантастични слики од потонатиот ТитаникФантастични слики од потонатиот ТитаникФантастични слики од потонатиот ТитаникФантастични слики од потонатиот ТитаникФантастични слики од потонатиот ТитаникФантастични слики од потонатиот ТитаникФантастични слики од потонатиот Титаник


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Pavlina Reply

    Ne izgleda tolku privlecno na dnoto na okeanot :/

  2. valentina Reply

    stvarno golema katastrofa i zalno, steta sto potonal. voedno bravo za hrtoite sto go pronasle

Остави коментар