Фаците на олимписките лизгачи на мраз

Фаците на олимписките лизгачи на мраз

Уметничкото лизгање е навистина грациозна спортска дисциплина. Но, тоа не значи дека луѓето кои толку лесно го сечат мразот и скокајќи се пробиваат низ воздухот, имаат совршено наместен лик цело време додека трае нивната изведба.

Овие моменти се едноставно бесценети. Не можете да ги фатите додека го следите преносот, но фотографијата со својата моќ да ги замрзнува моментите и фотографите со својот талент ни овозможуваат да погледнеме во овие смешни фаци, на кои едноставно не можеме да не се насмееме. 🙁Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар