Екстремно спортски автомобил од Италија

Бертоне Нучио е фантастичен спортски автомобил конструиран по повод прославата на стогодишниот јубилеј на автомобилската дизајнерска куќа Бертоне. Моделот го носи името на дизајнерот Нучио, којшто успеал некогаш малата компанија да ја издигне во една од најголемите и најдобрите во светот.Екстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаПо 15.000 часови напорна работа, Бертоне Нучио се претвори во екстремен спортски автомобил кој носи една карактеристика вградена во сите претходни модели на Бертоне – моторот којшто е сместен на задниот дел од автомобилот. Тој доаѓа од Ферари и со своите 480 коњски сили нуди извонредно спортско автомобилско доживување. Оној што ќе сака да го поседува единствениот примерок од овој модел ќе мора од џебот да извади некаде помеѓу два и три милиони евра.Екстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од ИталијаЕкстремно спортски автомобил од Италија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар