Екстремни временски услови ширум светот

Екстремни временски услови ширум светот

Неверојатни фотографии од екстремни временски услови кои се случуваат ширум светот…

Екстремни временски услови ширум светот

Хаваи: Жешка лава истекува во морето

Екстремни временски услови ширум светот

Мисисипи: Насип ја штити куќата од поплава

Екстремни временски услови ширум светот

Канзас: Торнадо високо повеќе од 45 метри

Екстремни временски услови ширум светот

Небраска: „Млечни облаци“ кои носат невреме

Екстремни временски услови ширум светот

Швајцарија: Мраз ги зафатил езерото, дрвјата и автомобилите

Екстремни временски услови ширум светот

Аризона: Молњи за време на летните монсуни

Екстремни временски услови ширум светот

Феникс: Бура од прашина која ја намалила видливоста на нула

Екстремни временски услови ширум светот

Ајова: Живописна магла во близина на локалното езеро

Екстремни временски услови ширум светот

Намибија: Пустинска област формирана од сол

Екстремни временски услови ширум светот

Небраска: Геомагнетна бура која предизвикува аурора

Екстремни временски услови ширум светот

Јапонија: Експлозивна ерупција на вулканот Сакурајима



Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар