Едно магично место, еден кадар, дванаесет различни фотографии

Едно магично место, еден кадар, дванаесет различни фотографии

Шкотскиот остров Скај изгледа како место од „Господарот на прстените“. Има голем број мистични предели, но Олд Мен Стор, остри карпи опкружени со беспрекорно зеленило, се најпривлечни за посетителите. Секој од нив сака да направи своја фотографија од овде, па денес оваа локација е една од најфотографираните во светот. Сепак, сите тие фотографии не се исти. Како што се менуваат временските прилики, така и овој еден единствен кадар од ова магично место изгледа како да се менува, а тоа може лесно да се забележи преку овие дванаесет драматични фотографии.

Едно магично место, еден кадар, дванаесет различни фотографии

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар