Една балерина се разликува од останатите: Дали можете да откриете во што е разликата?

Една балерина се разликува од останатите: Дали можете да откриете во што е разликата?

Разиграните балерини ги полудеа корисниците на социјалните медиуми. На прв поглед, сите изгледаат исто облечени, но ако погледнете повнимателно, ќе откриете дека една од нив се разликува. Дали можете да ја пронајдете?

Една балерина се разликува од останатите: Дали можете да откриете во што е разликата?

Со овој предизвик може да се справат само 10 % од луѓето, а според коментарите на социјалните мрежи, некои ја пронашле балерината за помалку од една минута, а имало и такви што не можеле да ја пронајдат.

Ако спаѓате во втората група, погледнете го решението.

  • Решение:

    Една балерина се разликува од останатите: Дали можете да откриете во што е разликата?

Дали можете да ја решите оваа загатка и да откриете кој број треба да стои наместо Симба?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар