Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Во светот на славните, се чини дека часовникот отчукува поинаку, бидејќи дамите на црвениот тепих, на сцената и во филмовите изгледаат неверојатно убаво и се со младешки ликови иако се во своите 40-ти, 50-ти, 60-ти години… Не е баш како времето да застанало за нив и им се познава по некоја брчка, но секако изгледаат помладо од нас, обичните смртници кои се потпираат само на миењето на ладна вода, нанесување на ноќен крем и по некоја масажа на лицето.

Се разбира, на сите ни е јасно дека не се сите природно наградени со младешки гени и не се како Хелен Мирен или Џуди Денч кои изгледаат во склад со возраста. Но, како би изгледале холивудските убавици кога не би им биле направени сите интервенции за младешки изглед? Пластичниот хирург од Лондон, д-р Џулијан Де Силва си поиграл со таа помисла. Тој пронашол стари фотографии пд пред 20 години на некои од славните актерки, ги вметнал низ софтверот „Future Face“ и открива како тие би изгледале денес. Резултатите се интересни…

1. Џенифер Анистон

На 21 година, 1990

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Како би изгледала денес?

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Како всушност изгледа:

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

2. Џенифер Лопез

На 29 години, 1998

Како би изгледала денес?

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Како всушност изгледа:

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

3. Никол Кидман

На 32 години, 1999

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Како би изгледала денес?

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Како всушност изгледа:

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

4. Рене Зелвегер

На 30 години, 1999

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Како би изгледала денес?

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Како всушност изгледа:

Еден пластичен хирург открива како денес би изгледале познатите актерки, кога природно би старееле

Погледнете ги и фотографиите за другите филмски ѕвезди на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар