Детален тест со точки: Секоја слика открива по еден сегмент од вашиот карактер!

Детален тест со точки: Секоја слика открива по еден сегмент од вашиот карактер!

Иако овој тест не изгледа премногу сериозно, сепак функционира на сличен принцип како и Роршаховите дамки – мозокот се обидува да создаде некаков облик од непрепознатливо нешто, а тоа што прво ќе ви се исцрта во очите најмногу зависи од вашиот карактер. Па, доколку сакате да дознаете нешто повеќе за себе, тогаш разгледајте ги следниве слики и подгответе се да бидете вчудовидени!

1. Тоа што ќе го видите во оваа слика ќе ви ги открие ЕМОЦИИТЕ

 • Резултати:

  Срце – добро ги познавате вашите емоции.

  Пеперутка – имате слободен дух.

  Круг – емотивно сте отворени.

 

2.  Тоа што ќе го видите во оваа слика ќе ви ја открие КРЕАТИВНОСТА

 • Резултати:

  Брод – вие сте личност со исклучителна фантазија.

  Кутија – имате оригинален пристап за решавање проблеми.

  Знаме – креативноста ве води низ животот.

 

3. Тоа што ќе го видите во оваа слика ќе ви ја открие ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА

 • Резултати:

  Песочен часовник – реални сте и се потпирате на логиката.

  Број 8 – интелигенцијата ви е концептуална.

  Икс – имате остар ум и брзо решавате проблеми.

 

4. Тоа што ќе го видите во оваа слика ќе ви ги открие ВЕШТИНИТЕ

 • Резултати:

  Облаче за говор – одлично комуницирате.

  Облаче за мисли – одлично ги читате другите.

  Балон – не сте заробени во минатото.

 

5. Тоа што ќе го видите во оваа слика ќе ви го открие КАРАКТЕРОТ

 • Резултати:

  Куќа – блиски сте со семејството.

  Молив – вие сте интроверти.

  Брава – сакате да ја чувате својата приватност.

 

Направете го и овој прецизен психолошки тест со само 4 прашања!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар