Дали овие фотографии покажуваат дека животните ги гледаат Покемоните во реалниот свет?

Изгледа дека не уживаат само луѓето во оваа заразна игра. Тренерите на Покемони ширум светот почнале да забележуваат дека нивните домашни миленици се однесуваат малку чудно. Брзо потоа почнале и да објавуваат фотографии од своите сомнежи со цел да побараат мислење од другите. Изгледа дека постои поврзаност помеѓу домашните миленици и различни видови Покемони, која најчесто се изразува преку контакт со очите. Којзнае, можеби сепак станува збор за реалност!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар