Дали ова е најубавиот мост во Германија?

Ако сте го посетиле Франкфурт и ви требаат повеќе идеи за патување, тогаш упатете се до мостот Geierlay. Ако не се плашите од височини или сте решиле да го надминете вашиот страв и да уживате во природните убавини на Германија, ова е идеална локација. Овој мост е еден од најубавите мостови во Германија и е долг 360 метри, а се наоѓа на височина од 100 метри. Околу него има прекрасен поглед кон шуми, потоци, разнобојни полиња, ридови и долини.

Пред да стигнете до мостот, има место за информации и ресторан. Имајте на ум дека кога ќе стигнете до мостот имате само клупи за уживање во погледот, па ако ви треба нешто, направете го пред да отидете таму.

Дали ова е најубавиот мост во Германија?

Дали ова е најубавиот мост во Германија?

Дали ова е најубавиот мост во Германија?

Дали ова е најубавиот мост во Германија?

Дали ова е најубавиот мост во Германија?

Можеби ќе ве интересира и кои се најубавите села во Шпанија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар