Дали ова е најразгаленото куче во светот? Неговиот сопственик троши цело богатство за разубавување!

Сите сопственици на кучиња би ви кажале дека крзненото пријателче им значи повеќе од целиот нивен живот. Токму затоа и некои ги надминуваат сите граници така што се однесуваат кон своите миленици како да се нивна крв. Ова значи и дека ги разгалуваат до степен од кој едноставно нема враќање назад.

За среќа, Кевин Чен не мора да се грижи за состојбата на неговата сметка во банка. Како маркетинг директор во Пекинг, 29-годишникот заработува и повеќе од доволно за секојдневно да го разгалува своето 3-годишно милениче. Всушност, тој досега има потрошено над 13.000 евра за грижа на своето куче. И кога ќе видите како тоа изгледа, ќе сфатите дека секое евро вредело!

Доволно е само да го погледнете крзното на ова разгалено, но уникатно куче за да сфатите дека е потребно многу повеќе од обични четка и ножици за да го постигнете посакуваниот изглед. Неговото крзно е толку меко, што сигурно прегратките со него се незаборавни. Вие би можеле лесно да заспиете лежејќи на него. Звучи како рај, се согласувате? Погледнете…

Преминете на следната страница за останатите фотографии…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар