Дали бездомниците станале толку невидливи што не би си ги препознале ни најблиските доколку живеат на улица?

Дали бездомниците станале толку невидливи што не би си ги препознале ни најблиските доколку живеат на улица?

Во овој социјален експеримент, еден дел од испитаниците се маскирани како бездомници и седат покрај улица, додека пак нивните најблиски треба да поминат покрај нив не знаејќи за нивното присуство. Дали тие ќе успеат да ги забележат своите членови на фамилијата? Или бездомниците станале толку невидливи што веќе никој не ги ни погледнува?
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар