Да, постои полесен начин за јадење калинка!

Да, постои полесен начин за јадење калинка!

Вкусни, сочни, здрави – калинките се навистина едни од најпримамливите овошја во текот на сезоната. А сега ви нудиме и лесен и интересен начин да стигнете до вкусните зрна без да потрошите премногу време.

Да, постои полесен начин за јадење калинка!

Ова видео ќе ви покаже како брзо и лесно да стигнете до вкусните сочни зрна, а ќе ви даде и неколку идеи што да направите со нив. Уживајте!

Не ви се допаѓа овој начин? Обидете се со трикот со дрвена лажица.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар