Црно-бела танцувачка илузија

Црно-бела танцувачка илузија

Забавна оптичка илузија со девојки кои танцуваат во црно-бели костими, во ритамот на популарната мелодија на германскиот фолк-рок полка бенд „Hiss“. Нивната несекојдневна изведба ќе си поигра со вашиот мозок, ќе ве насмее и расположи. Особено интересна е втората половина од танцот. 😉(1) Црно-бела танцувачка илузијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар