Црно-бела танцувачка илузија

Забавна оптичка илузија со девојки кои танцуваат во црно-бели костими, во ритамот на популарната мелодија на германскиот фолк-рок полка бенд „Hiss“. Нивната несекојдневна изведба ќе си поигра со вашиот мозок, ќе ве насмее и расположи. Особено интересна е втората половина од танцот. 😉(1) Црно-бела танцувачка илузијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар