Цел век во три минути

Од костими за капење, до грамофонски плочи и телефони, историјата на голем број производи многу се има променето во текот на последните 100 години. Фотографите Али Мобасер и Расел Викис фотографирале предмети кои често ги употребуваме или пак ги гледаме околу нас и направиле интересна споредба, како тие се менувале во последниот век. Цел век во три минутиПогледнете ја историјата на овие интересни предмети во само 3 минути.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар