Борбен танцувачки перформанс кој ќе сакате да го погледнете

Борбен танцувачки перформанс кој ќе сакате да го погледнете

Ова фантастично танцувачко видео е насловено како „Nuance“, а во него можете да го видите талентираниот танцувач Лукас Боират. Видеото е создадено од Марк-Антони Локатели, кој успеал да направи перфектен микс од кореографија, музика и фотографија.


Борбен танцувачки перформанс кој ќе сакате да го погледнете   Борбен танцувачки перформанс кој ќе сакате да го погледнете

Настапот делува импресивно како една целина, а танцувачот Лукас во темнината води битка со геометриски форми на светлина. Затоа изгасете ги светлата, попуштете ги звучниците и уживајте во шоуто.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар