Белградски папагал научил да лае како куче

Белградски папагал научил да лае како куче

Еден жолт папагал кој живее во ординацијата на ветеринар од Белград, секојдневно е изложен на лаежите и цвилењата од кучињата. Тоа не е чудно, бидејќи неговиот сопственик е специјализиран токму за лекување на кучиња. Поради таквото окружување, и самиот почнал чудно да се однесува. Си замислил дека е пес, па започнал да ги имитира неговите четириножни пријатели. Е тоа е папагалската работа! 🙂
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар