Анимирано филмче: Монахот и мајмунот

Едно посветено момче по име Рагу е испратено од неговиот учител да ја исполни последната задача за да стане монах. Една едноставна задача, ќе се претвори во неочекуван предизвик, а Рагу ќе ја открие вистинската вредност на животот. Анимираното филмче е дело на Брендан Керол и Франческо Гиролдини, а музиката е на Ерез Коскас.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар