9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Празниците се одлично време за да ги потсетите вашите најмили на минатото и на вашите заеднички спомени. Зошто да не бидете креативни и да создадете нови и оригинални подароци со вашите фотографии? Погледнете ги овие девет начини на кои можете да го направите тоа.

1. Ставете ги фотографиите врз детски цртежи

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Изберете неколку интересни фотографии од вашите деца и ставете ги истите врз некои детски цртежи. Ова е нешто несекојдневно, а децата ќе го обожаваат.

2. Подароци со фотографии за возрасни

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Исто така можете да направите креативни подароци и за возрасни. Изберете неколку фотографии и декорирајте ги по ваш вкус.

3. Календар

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Уште една необична идеја која можете да ја искористите со вашите фотографии е да создадете календар. Дефинитивно овој подарок ќе ги израдува вашите најблиски.

4. Фотографски ленти

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Направете ги среќни вашите пријатели или членовите во семејството така што ќе наредите неколку заеднички слики кои ве потсетуваат на прекрасно поминатите моменти.

5. Направете своја уметност

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Залепете ги фотографиите на дрво и ќе добиете евтин, но уникатен подарок.

6. Колаж од фотографии

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Најдобро е да изберете и магнет врз кој ќе можете да ги залепите фотографиите.

7. Бележник со фотографии

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Не мора бележниците да бидат обични. Одберете неколку фотографии и испечатете ги во вид на бележник, па вашите најмили секогаш ќе се потсетуваат на заедничките моменти.

8. Претворете ги фотографиите во мини декорации

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Исечете ги фотографиите и залепете ги на некој предмет што одговара на димензиите. Интересно, зар не?

9. Налепници за вино

9 идеи за подароци што можете да ги направите со вашите фотографии

Една забавна фотографија одлично ќе изгледа како налепница за вино!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар