8-те фази на љубовните врски

Сите врски почнуваат забавно и возбудливо, а понатаму прераснуваат во нешто опуштено и удобно. Овие илустрации ги прикажуваат 8-те фази низ кои поминуваат љубовните врски, на забавен начин, но потпирајќи се на реалноста и на чистата вистина. Креатор е Метју Инман, познат по неговиот сајт The Oatmeal.

8-те фази на љубовните врски

Првиот состанок: лаги, лаги, лаги, лаги, лаги, глупости, глупости, лаги, лаги, глупости, лаги, лаги, глупости, лаги…

8-те фази на љубовните врски

Возбудлива фаза: Пред да те сретнам бев за нигде.
– Ајде да водиме љубов 10.000 години.

8-те фази на љубовните врски

Удобна фаза: Ха-ха, прднав.
– LOL. Ок е, сè уште те сакам.

8-те фази на љубовните врски

Преудобна фаза: Ха-ха, само што извршив голема нужда.
– LOL. Ок е, предебела сум за да се мрднам.

8-те фази на љубовните врски

Завршување на врската: Пред да те сретнам, бев слободен ко птица.
– E*ете се и ти и твојата слобода.

8-те фази на љубовните врски

Раскинување: Богат сум и имам огромни мускули.
– Ти си многу подобар од мојот бивш.

8-те фази на љубовните врски

Смирување: Ајде да се обидеме пак, ама овој пат ќе успееме.
– Сè уште те мразам, ама те познавам и удобно ми е со тебе, па сакам да се средам.

8-те фази на љубовните врски

Брак: Закажав да имаме секс следниот четврток кога ќе се вратам од вежбање.
– Ти е*ам животов.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар