50-годишен фотограф од Сингапур го вчудовиди светот со неговиот младешки изглед

Запознајте го Чуандо Тан, фотограф од Сингапур кој ќе ве натера да се запрашате дали доволно вежбате и внимавате на вашето здравје. Верувале или не, Тан има 50 години. Добро прочитавте! Тој има 50 години, а изгледа како да станува сѐ помлад и помлад со секој изминат ден.

50-годишен фотограф од Сингапур го вчудовиди светот со неговиот младешки изглед

50-годишен фотограф од Сингапур го вчудовиди светот со неговиот младешки изглед

Тој го привлече светското внимание откако се појави во статија на еден кинески веб-сајт. Тан има 160.000 следбеници на Инстаграм, ко-сопственик е на фото студио и сигурно нема да ве изненади фактот што бил еден од најпознатите модели во Сингапур во доцните 80-ти и раните 90-ти години.

50-годишен фотограф од Сингапур го вчудовиди светот со неговиот младешки изглед

50-годишен фотограф од Сингапур го вчудовиди светот со неговиот младешки изглед

Тој дури имал и кратка кариера како мандарински поп пејач пред да ја открие неговата страст за фотографирање.

50-годишен фотограф од Сингапур го вчудовиди светот со неговиот младешки изглед

50-годишен фотограф од Сингапур го вчудовиди светот со неговиот младешки изглед

Продолжува на следната страница

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар