4 знаци кои покажуваат дека ова не ви е првиот живот на Земјата: Вашата душа веќе била овде!

4 знаци кои покажуваат дека ова не ви е првиот живот на Земјата: Вашата душа веќе била овде!

Реинкарнацијата сè уште е духовен концепт. Таа претставува способност на душата да го напушти телото по смртта и да се префрли во друго. Некои наводно се враќаат на овој свет за да ја олеснат својата карма, а некои пак за да им помогнат на другите да се развијат.

4 знаци кои покажуваат дека ова не ви е првиот живот на земјата: Вашата душа веќе била овде!

Авторот на книгата „Наука за спиритуализам и метафизика“, Стивен Банкарз, не само што верува дека реинкарнацијата е возможна од научно гледна точка, туку и ни претставува 4 знаци кои покажуваат дека не го живеете вашиот прв живот на Земјата. Во продолжение прочитајте ги 4-те знаци кои покажуваат дека вашата душа е многу постара од вашето тело:

1. Многу добро ги читате луѓето

Уште од детството сте забележале дека еден поглед на некоја личност е доволен да сфатите нешто во врска со неговиот живот. Штом разговарате неколку минути со некоја личност, можете да сфатите дали е среќна или пак кои се нејзините грижи.

2. Уживате во самотијата

Знаете како да уживате во самотијата и времето кое можете да го посветите само на себе. Тоа не е затоа што сте социопат, туку затоа што едноставно обожавате да бидете сами. Тоа е така, бидејќи од некоја причина знаете подобро од другите дека времето потрошено на гледање ѕвезди е поинтересно од времето поминато во трговскиот центар. Бидејќи не сте првпат на овој свет, сега многу подобро знаете што ви одговара и не се правдате на другите околу вас.

3. Не ви допаѓаат доделените улоги во животот

Училиште, работа, семејни празници… Вие сте во чекор со овие настани, но сте свесни дека ова не е најдобриот начин за живот. Ви се чини дека луѓето не ве разбираат. Понекогаш имате чувство дека сте лав кој е натеран со сила да се однесува како овца. Често ви изгледа дека не го живеете својот живот, туку само ја исполнувате доделената улога.

4. Имате необичен ефект врз луѓето

Луѓето често бараат ваш совет, дури и ако сте 10-20 години помлади од нив. Тие знаат дека сте мудри и остроумни, и покрај вашите години. Вие сте трпеливи, самоуверени, искрени и интроспективни. Она што вие го разбирате и го сфаќате за време од една година, на некого му требаат 10 години.

Вие веќе сте поминале низ сето ова. За вас е многу полесно да се справите со животните проблеми, отколку на другите. Не сте опседнати со достигнување на социјален статус, материјални работи, слава…

Погледнете ги и овие 19 фотографии со славни ѕвезди и наши предци што ќе ве натераат да поверувате во реинкарнација.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар