3:15 – време за будење

„3:15“ е краток 3Д анимиран филм кој започнува со будењето на еден робот, чија задача е да заврши непозната мисија. Филмот има одлична изведба и интересен развој на дејството. Креатори се петорица апсолвенти на Академијата за напредна анимација Toonskool во Индија.3:15 - време за будење

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Ivana Reply

    najverojatno filmot e sozdaden za da ukaze deka site luge sme robovi na vremeto… robovi vo slucajov robotive… barem jas taka go razbiram filmcevo… odlicno 🙂

Остави коментар