27 луѓе покажуваат како изгледа висинската среќа

27 луѓе покажуваат како изгледа вистинската среќа

Среќата е нешто кон кое се стреми секој од нас. Секоја личност има различно разбирање за тоа што е среќата и неверојатно е колку луѓе успеваат да ја достигнат. Ова се примери од нешта што корисниците на Интернет ги нарекуваат среќа. Ова се фотографии што навистина ќе ве инспирираат.

1. Пар ослабел заедно за 5 месеци

27 луѓе покажуваат како изгледа висинската среќа

2. „Лемон во засолништето наспроти кога ја однесовме дома, само неколку часа подоцна“

27 луѓе покажуваат како изгледа висинската среќа

3. „Детето што живее во соседниот град ја објави оваа фотографија“

27 луѓе покажуваат како изгледа висинската среќа

4. „Навистина сум среќен што ја видов мајка ми по 6 месеци тренирање“

27 луѓе покажуваат како изгледа висинската среќа

5. „Над 2 години со сопругот поминавме безброј часови на тестови и третмани. По неколку кршења на срцето се одлучивме да престанеме да се обидуваме. 2 недели подоцна добивме позитивен тест за бременост. Денес го славиме 3-от месец од животот на ќерка ни.“

27 луѓе покажуваат како изгледа висинската среќа

6. „Денес беше мојата последна хемотерапија за рак на дојката“

27 луѓе покажуваат како изгледа висинската среќа

7. „Денес ја победив 12-годишната битка против бездомништвото. За прв пат откога имав 16 години имам место што можам да го наречам дом.“

27 луѓе покажуваат како изгледа висинската среќа

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар