26 фотографии кои ја покажуваат вистинската моќ на судбината

Колкупати ви се случило да се најдете на вистинското место во вистинското време? Луѓето на овие фотографии ќе ви потврдат дека само еден момент може навистина да го промени вашиот живот. Овие вистински приказни ќе ги натераат и најголемите скептици да веруваат во моќта на судбината.

1. „Мојот братучед (лево) е во семејната фотографија на неговата сопруга 7 години пред да се запознаат.“

26 фотографии кои ја покажуваат вистинската моќ на судбината

2. „Во градинка постојано бевме заедно, но изгубивме контакт. 20 години подоцна се сретнавме кај еден пријател и сега повторно сме заедно.“

26 фотографии кои ја покажуваат вистинската моќ на судбината

3. „Мојата сопруга и јас сме направиле иста фотографија на одмор кога имавме 10 години. Се сретнавме дури кога наполнивме 30.“

26 фотографии кои ја покажуваат вистинската моќ на судбината

4. „По венчавката, одлучивме да разгледуваме стари фотографии и сфативме дека сме се сретнале во еден забавен парк, многу порано одошто сме мислеле.“

26 фотографии кои ја покажуваат вистинската моќ на судбината

5. „Не бев среќна кога прв пат ме покани да танцуваме, но многу години подоцна, среќно танцувавме на нашата венчавка.“

26 фотографии кои ја покажуваат вистинската моќ на судбината

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар